Typowe pytania i odpowiedzi dotyczące loterii

Jeśli jesteś regularnym graczem lotto, prawdopodobnie masz wiele pytań dotyczących tej gry. Mając to na uwadze, oto kilka typowych pytań dotyczących loterii, a także odpowiedzi:

Jeśli wygrasz główną wygraną, czy musisz opublikować swoje imię i nazwisko?

Większość loterii w Ameryce Północnej wymaga zgody na publikację Twojego imienia i nazwiska według uznania loterii. Ponadto może zostać opublikowane Twoje zdjęcie. Robią to, aby móc pokazać ogółowi społeczeństwa, że ​​prawdziwi ludzie naprawdę mogą i wygrywają na loterii.

Czy obstawianie tych samych numerów co tydzień zwiększa Twoje szanse na wygraną?

Lotto jest tak blisko czystego losu, jak to tylko możliwe. oznacza to, że wyniki przeszłe nie mają wpływu na wyniki przyszłe. Dlatego granie tych samych numerów co tydzień nie zwiększa szans na wygraną. W rzeczywistości masz dokładnie takie same szanse na wygraną, jeśli co tydzień grasz różnymi numerami.

Jeśli przyjaciel daje ci los na loterię w prezencie, czy ta osoba ma prawo do części pieniędzy, jeśli wygrasz?

Jeśli bilet został ci przekazany, jest to twój bilet. Oznacza to, że wszystkie wygrane pieniądze są Twoje. Możesz jednak dobrowolnie dać tej osobie trochę pieniędzy w ramach podziękowania.

Czy losy na loterię kiedykolwiek tracą ważność?

Bilety na loterię mają datę ważności. Zwycięskie bilety należy odebrać w określonym czasie. Większość loterii ma inne zasady, jeśli chodzi o datę wygaśnięcia, ale generalnie wynosi od 90 dni od daty losowania do jednego roku od daty losowania.

Ile czasu zajmuje otrzymanie pieniędzy, jeśli wygrasz jackpota?

Przed wypłaceniem dużych jackpotów loterie przeprowadzą dochodzenie. Będą badać różne rzeczy, z których główną jest to, czy jesteś prawowitym właścicielem biletu i czy został on uzyskany legalnie. Badania te mogą trwać od kilku godzin do kilku tygodni. Jeśli w trakcie dochodzenia pojawią się jakiekolwiek czerwone flagi, zakończenie dochodzenia i odzyskanie pieniędzy może zająć jeszcze wiele miesięcy.