Obecnie coraz więcej osób przez zakupem prywatnego samochodu chce go najpierw przetestować. Większość salonów samochodowych ma w swojej ofercie jazdę próbną, ale przeważnie nie trwa ona zbyt długo. Dlatego, zdecyduj się na wynajem krótkoterminowy, który pozwoli Ci poznać auto dokładnie i bez pośpiechu.

Wynajem aut Wałbrzych – podróżuj z swobodnie!

Przetestuj swoje wymarzone auto

Gdy już mamy upatrzony swój ulubiony model samochodu, to przeważnie decydujemy się na jego zakup. Przy jego wyborze kierujemy się głównie modelem, stylistyką, mocą silnika oraz ogólnym wyglądem. Jednak nie powinny być to jedyne aspekty, które skłonią nas do zakupu danego auta. Należy jeszcze wziąć pod uwagę to, czy auto będzie nam dawało satysfakcję z jazdy oraz czy doznamy w nim odpowiedniego komfortu. Wszystkie te wątpliwości powinna rozwiać jazda próbna.

Jeśli kupujemy samochód w salonie, to mamy możliwość jazdy próbnej, która pomoże w decyzji dotyczącej zakupu auta. Dlaczego ona jest tak ważna? Możemy się zachwycać wyglądem zewnętrznym jak i wewnętrznym, ale sama jazda może nam nie przypaść do gustu, dlatego podczas jazdy próbnej warto przeanalizować plusy i minusy samochodu i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję odnośnie zakupu.

30 min to za mało

Generalnie tylko podczas jazdy próbnej możemy dobrze sprawdzić samochód. Tylko w ten sposób dowiemy się czy jesteśmy z niego zadowoleni oraz czy daje nam pełną satysfakcję. Jednak trzeba sobie zadać pytanie czy czas na jazdę próbną jaką daje na dealer samochodów jest wystarczający. Otóż 30 min lub godzina (tyle trwa jazda próbna) to za mało, by poznać auto, wyczuć je, sprawdzić jego możliwości oraz ocenić komfort jazdy. Ta maksymalna godzina, to zaledwie kilka kilometrów jazdy drogą, która z góry jest narzucona od dealera.

Wypożycz samochód i poznaj wszystkie jego zalety

Po co mamy decydować się na krótkotrwałą jazdę próbną, skoro możemy pojazd wynająć na zdecydowanie dłuższy czas, niż godzina. W ten sposób będziemy testować auto przez kilka dni, a jednocześnie poznamy wszystkie jego możliwości oraz aspekty związane z użytkowaniem.

Wynajęty samochód daje nam pełną swobodę w przetestowaniu jego osiągów, możliwości oraz komfortu. Tym bardziej, że takie auto możemy testować w różnych warunkach – na autostradzie, na terenach górzystych czy podczas wyjazdu w delegację, a nie na drogach wyznaczonych przez dealera danego salonu samochodowego. Dlatego, aby uniknąć wszelkich rozczarowań, zdecyduj się na wynajem krótkoterminowy, który jest idealnym rozwiązaniem na przetestowanie samochodu przed jego zakupem oraz gwarancją, że dane auto jest po prostu stworzone dla nas.

Kategorie: Artykuły

Powiązane Posty

Artykuły

Wypadki losowe z udziałem wypożyczonego samochodu

Wypożyczając samochód na pewno wielu z nas zastanawiało się, co w przypadku, gdy przytrafią nam się wypadki losowe. W takich sytuacjach najlepiej zachować spokój i kierować się tymi informacjami, które znajdziesz w poniższym artykule. Mandat Czytaj więcej…

Artykuły

Czy warto zainwestować w samochód dla pracownika?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto jest kupić samochód dla pracownika będącego na okresie próbnym, czy może na początek lepiej wynająć. Zakup takiego samochodu jest dość kosztowny. Czy więc warto tak zainwestować Czytaj więcej…

Artykuły

Miałeś stłuczkę? Zasługujesz na auto zastępcze

Stłuczka może przytrafić się każdemu kierowcy, nawet temu najbardziej doświadczonemu. Wówczas pomocne staje się auto zastępcze, które w takiej sytuacji jest jedynym i dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie wiesz jak uzyskać prawo do samochodu zastępczego, to Czytaj więcej…