Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad sposobem w jakim mogą pozyskać samochód dla firmy. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest leasing i wynajem długoterminowy. Jakie są zalety wynajmu długoterminowego i dlaczego go wybrać? Dla kogo wynajem długoterminowy?

Co to jest CFM?

Najogólniej mówiąc wynajem długoterminowy polega na stałej comiesięcznej płatności za użytkowanie samochodu przez określony czas (zwykle kilkanaście miesięcy). Oferty wynajmu są uzależnione od oferty najemcy, ale zwykle obejmuje on wszystkie koszty związane z ubezpieczeniem, serwisowaniem jak również wielu innych czynności związanych z eksploatacją samochodu (bez paliwa czy np. płynu do spryskiwaczy).

CFM korzystniejszy od leasingu?

CFM (ang. Car Fleet Management) czyli wynajem długoterminowy samochodów. Dawniej zarezerwowany dla dużych firm – teraz możliwy już dla małych przedsiębiorstw. W wynajmie długoterminowym firma nie pozyskuje samochodu na własność ani nie płaci przedsiębiorcy wynajmującemu za możliwość użytkowania auta. Opłata miesięczna za tą usługę uwzględniona jest w umowie, która zawiera wynajem samochodu, kwestie zwiane z serwisowaniem i ubezpieczeniem pojazdu oraz kompleksową obsługę przez wyspecjalizowaną firmę zewnętrzną. W wynajmie długoterminowym jak i w leasingu klient po zakończeniu umowy ma możliwość wykupienia auta na własność. W tym rozwiązaniu przedsiębiorca ma prawo do zaliczenia rat do kosztów uzyskania przychodu. Ponadto, wynajemca nie może zostać zaskoczony kosztami utrzymania samochodu.

Dużą zaletą wynajmu długoterminowego jest fakt, że w przypadku, gdy dojdzie do awarii samochodu, to przedsiębiorca otrzymuje samochód zastępczy. Jest to ogromny plus, ponieważ nie zaburza to funkcjonowania firmy, której niezbędny jest samochód. Dużym plusem wynajmu długoterminowego w porównaniu do leasingu jest brak konieczności dokonywania wpłaty wstępnej.

Wynajem długoterminowy nie tylko dla dużych firm

Usługi CFM stały się dostępne nie tylko dla dużych firm transportowych czy zatrudniających dużą ilość pracowników. Obecnie ta usługa jest także dostępna małym przedsiębiorcom. Każda firma, która chce skorzystać z tych usług musi pamiętać, że może zostać wcześniej sprawdzona po względem terminowej płatności rachunków. Dlatego, ta usługa może być niedostępna dla wszystkich małych firm.

Kategorie: Artykuły

Powiązane Posty

Artykuły

Zmiana koloru auta – jaka folia spisze się najlepiej?

W ostatnim czasie coraz więcej kierowców inwestuje w przyciemnianie szyb, dlatego warto bliżej przyjrzeć się najpopularniejszym na rynku foliom do przyciemniania szyb. Niniejszy artykuł to prawdziwa skarbnica wiedzy, dla wszystkich tych osób, które są zainteresowani Czytaj więcej…

Artykuły

Folia ochronna na progi samochodu – czy warto ją stosować?

Oklejanie samochodu folią ochronną (bądź barwną), staje się coraz popularniejszą formą zabezpieczenia pojazdu przed zmianą koloru lub uszkodzeniem lakieru. Oprócz karoserii i szyb, coraz częściej decydujemy się również na oklejenie progów pojazdu. Czy folia na Czytaj więcej…

Artykuły

Folie do oklejania samochodu – rodzaje, zastosowanie i efekt końcowy

Każdy, kto choć raz zastanawiał się nad lakierowaniem własnego pojazdu wie, że koszt takiej inwestycji jest stosunkowo wysoki i – bądźmy szczerzy – nie każdego na to stać. O wiele tańszą alternatywą są folie samochodowe, Czytaj więcej…