Wielu z nas wyruszając na wakacje zapomina o możliwości wynajmu samochodu i korzysta z taksówek tracąc przy tym dużo pieniędzy. Wynajem samochodu na wakacje nie jest tak kosztowny jak mogłoby się wydawać, a daje nam dużo wygody podczas podróży. Poniżej znajduje się kilka porad dotyczących wynajmu samochodu na wakacje. 

Rezerwuj z wyprzedzeniem

Decyzje o wynajmie samochodu powinieneś podjąć z wyprzedzeniem. Bardzo ważna jest wcześniejsze porównywanie ofert online. Pozwoli to na znalezienie i rezerwację najbardziej korzystnej oferty, aby po przylocie na miejsce nie ponosić większych kosztów wynajmu. Często, gdy bezpośrednio po przylocie chcemy wynająć samochód podejmujemy pochopne decyzje mające wpływ na wybór słabej jakości ofert.

Wypożyczalnia aut Bolesławiec – auta, które zabiorą Cię tam gdzie chcesz!

 

Podaj datę i godzinę przylotu

Przed przylotem poinformuj swojego wynajemcę o dacie, godzinie, numerze lotu, ale również o ewentualnym opóźnieniu lotu. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeżeli dostawca nie zostanie poinformowany o opóźnieniu, to może nie czekać na nas (uznać wynajem jako anulowany) i wynająć samochód komuś innemu.

Pamiętaj o danych kontaktowych

Bardzo ważne jest, aby zapisać dokładne dane kontaktowe pośrednika lub dostawcy. Jest to istotne, ponieważ jesteśmy zobowiązani do informowania lokalnego dostawcy o ewentualnym wypadku czy kolizji. Dlatego, przy odbiorze samochodu musimy bardzo dokładnie sprawdzić dane kontaktowe.

Kwestie ubezpieczenia

  1. Sprawdź co i kogo obejmuje ubezpieczenie.
  2. Sprawdź szczegóły ubezpieczenia – kwotę na jaką jest zawarte.
  3. Wybieraj oferty, w których nie musisz ponosić odpowiedzialności za uszkodzenia.
  4. Zapoznaj się dokładnie z umową, czy dostawca nie uwzględnił w umowie dodatkowych ubezpieczeń czy usług np. podniesienia klasy samochodu.

Potrzebne dokumenty

Przed wyjazdem sprawdź czy posiadasz komplet dokumentów uwzględnionych w umowie:

  • ważny paszport lub dowód tożsamości,
  • ważne prawo jazdy (od co najmniej roku),
  • kartę kredytowa na imię i nazwisko głównego kierowcy,
  • dowód rezerwacji.

Zapoznaj się z raportem odbioru

Przed odbiorem samochodu zapoznaj się z raportem odbioru i sprawdź, czy stan faktyczny samochodu pokrywa się z informacjami zawartymi w dokumencie. Wszelkie uszkodzenia czy zarysowania nieuwzględnione w raporcie należy od razu przedstawić dostawcy, aby uniknąć dodatkowych kosztów przy zwrocie samochodu. Bardzo dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęcia przed i po wynajmie.

Koszty dodatkowe

Jeżeli nie chcemy tracić pieniędzy na koszty dodatkowe, to musimy pamiętać, aby we własnym zakresie zaopatrzyć się w GPS, czy fotelik dla dziecka. Koszty dostawcy za te wyposażenia są wysokie, więc lepiej wziąć je ze sobą.

Kategorie: Artykuły

Powiązane Posty

Artykuły

Wypadki losowe z udziałem wypożyczonego samochodu

Wypożyczając samochód na pewno wielu z nas zastanawiało się, co w przypadku, gdy przytrafią nam się wypadki losowe. W takich sytuacjach najlepiej zachować spokój i kierować się tymi informacjami, które znajdziesz w poniższym artykule. Mandat Czytaj więcej…

Artykuły

Czy warto zainwestować w samochód dla pracownika?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto jest kupić samochód dla pracownika będącego na okresie próbnym, czy może na początek lepiej wynająć. Zakup takiego samochodu jest dość kosztowny. Czy więc warto tak zainwestować Czytaj więcej…

Artykuły

Miałeś stłuczkę? Zasługujesz na auto zastępcze

Stłuczka może przytrafić się każdemu kierowcy, nawet temu najbardziej doświadczonemu. Wówczas pomocne staje się auto zastępcze, które w takiej sytuacji jest jedynym i dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie wiesz jak uzyskać prawo do samochodu zastępczego, to Czytaj więcej…