Wielu z nas wyruszając na wakacje zapomina o możliwości wynajmu samochodu i korzysta z taksówek tracąc przy tym dużo pieniędzy. Wynajem samochodu na wakacje nie jest tak kosztowny jak mogłoby się wydawać, a daje nam dużo wygody podczas podróży. Poniżej znajduje się kilka porad dotyczących wynajmu samochodu na wakacje. 

Rezerwuj z wyprzedzeniem

Decyzje o wynajmie samochodu powinieneś podjąć z wyprzedzeniem. Bardzo ważna jest wcześniejsze porównywanie ofert online. Pozwoli to na znalezienie i rezerwację najbardziej korzystnej oferty, aby po przylocie na miejsce nie ponosić większych kosztów wynajmu. Często, gdy bezpośrednio po przylocie chcemy wynająć samochód podejmujemy pochopne decyzje mające wpływ na wybór słabej jakości ofert.

Podaj datę i godzinę przylotu

Przed przylotem poinformuj swojego wynajemcę o dacie, godzinie, numerze lotu, ale również o ewentualnym opóźnieniu lotu. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeżeli dostawca nie zostanie poinformowany o opóźnieniu, to może nie czekać na nas (uznać wynajem jako anulowany) i wynająć samochód komuś innemu.

Pamiętaj o danych kontaktowych

Bardzo ważne jest, aby zapisać dokładne dane kontaktowe pośrednika lub dostawcy. Jest to istotne, ponieważ jesteśmy zobowiązani do informowania lokalnego dostawcy o ewentualnym wypadku czy kolizji. Dlatego, przy odbiorze samochodu musimy bardzo dokładnie sprawdzić dane kontaktowe.

Kwestie ubezpieczenia

  1. Sprawdź co i kogo obejmuje ubezpieczenie.
  2. Sprawdź szczegóły ubezpieczenia – kwotę na jaką jest zawarte.
  3. Wybieraj oferty, w których nie musisz ponosić odpowiedzialności za uszkodzenia.
  4. Zapoznaj się dokładnie z umową, czy dostawca nie uwzględnił w umowie dodatkowych ubezpieczeń czy usług np. podniesienia klasy samochodu.

Potrzebne dokumenty

Przed wyjazdem sprawdź czy posiadasz komplet dokumentów uwzględnionych w umowie:

  • ważny paszport lub dowód tożsamości,
  • ważne prawo jazdy (od co najmniej roku),
  • kartę kredytowa na imię i nazwisko głównego kierowcy,
  • dowód rezerwacji.

Zapoznaj się z raportem odbioru

Przed odbiorem samochodu zapoznaj się z raportem odbioru i sprawdź, czy stan faktyczny samochodu pokrywa się z informacjami zawartymi w dokumencie. Wszelkie uszkodzenia czy zarysowania nieuwzględnione w raporcie należy od razu przedstawić dostawcy, aby uniknąć dodatkowych kosztów przy zwrocie samochodu. Bardzo dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęcia przed i po wynajmie.

Koszty dodatkowe

Jeżeli nie chcemy tracić pieniędzy na koszty dodatkowe, to musimy pamiętać, aby we własnym zakresie zaopatrzyć się w GPS, czy fotelik dla dziecka. Koszty dostawcy za te wyposażenia są wysokie, więc lepiej wziąć je ze sobą.

Kategorie: Artykuły

Powiązane Posty

Artykuły

Zmiana koloru auta – jaka folia spisze się najlepiej?

W ostatnim czasie coraz więcej kierowców inwestuje w przyciemnianie szyb, dlatego warto bliżej przyjrzeć się najpopularniejszym na rynku foliom do przyciemniania szyb. Niniejszy artykuł to prawdziwa skarbnica wiedzy, dla wszystkich tych osób, które są zainteresowani Czytaj więcej…

Artykuły

Folia ochronna na progi samochodu – czy warto ją stosować?

Oklejanie samochodu folią ochronną (bądź barwną), staje się coraz popularniejszą formą zabezpieczenia pojazdu przed zmianą koloru lub uszkodzeniem lakieru. Oprócz karoserii i szyb, coraz częściej decydujemy się również na oklejenie progów pojazdu. Czy folia na Czytaj więcej…

Artykuły

Folie do oklejania samochodu – rodzaje, zastosowanie i efekt końcowy

Każdy, kto choć raz zastanawiał się nad lakierowaniem własnego pojazdu wie, że koszt takiej inwestycji jest stosunkowo wysoki i – bądźmy szczerzy – nie każdego na to stać. O wiele tańszą alternatywą są folie samochodowe, Czytaj więcej…