Polerowanie lakieru samochodowego powinno być wykonane przy pomocy wysokiej jakości produktów. Tylko wykorzystując takie preparaty, możemy mieć pewność, że karoseria pojazdu będzie nabłyszczona, a zarówno te drobne, jak i grubsze zarysowania znikną z jej powierzchni. Zabieg ten można wykonać samodzielnie lub zlecić przeprowadzenie go specjaliście, który zajmuje się tym na co dzień. Wówczas będziemy mieć pewność, że samochód znajduje się w odpowiednich rękach. Jednak oddając pojazd fachowcowi, warto zapytać na jakich produktach pracuje, by mieć pewność, że są to preparaty najwyższej klasy. Które substancje sprawdzą się najlepiej podczas procesu polerowania?

Wybór odpowiedniego specyfiku

Pasta polerska G3 – dlaczego ten preparat?

Bardzo wielu wysokiej rangi specjalistów zajmujących się polerowaniem lakieru samochodowego wykorzystuje w swojej pracy produkty marki Farecla. Jednym z preparatów tego producenta jest pasta polerska G3. To gruboziarnista substancja, która pozwala wykonać zabieg polerowania jednoetapowo. Doskonale pozbywa się wszelkich śladów powstałych na skutek szlifowania.

Pasta polerska Menzerna – właściwości

Na półkach sklepowych możemy dostrzec kilka różnych past tego producenta. Do najczęściej stosowanych zaliczają się Pasta polerska Menzerna One-Step lub Super Finish. Ta pierwsza charakteryzuje się uniwersalnością. Pozwala usunąć powstałe po szlifowaniu zmatowienia na lakierze, sprawiając, że karoseria staje się błyszcząca. Jej dodatkową właściwością jest pozostawienie warstwy ochronnej w miejscu, w którym była nałożona. Produktu tego mogą używać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, ponieważ charakteryzuje się niezwykłą łatwością użycia. Pasta polerska Menzerna Super Finish ma konsystencję mleczka polerskiego. Posiada właściwości ścierne, dzięki czemu jest doskonałym preparatem pomagającym uzyskać doskonałe wykończenie powierzchni. Produkt ten znakomicie usuwa drobne zarysowania oraz ubytki w lakierze.

Najlepsze narzędzia

Futro polerskie – czym się charakteryzuje? 

Futra polerskie dzięki swoim miękkim brzegom mogą być wykorzystane do polerowania lakieru samochodowego znajdującego się na nierównych powierzchniach. Z łatwością dostosowują się do kształtu karoserii i zapobiegają spaleniu się miejsca, w którym wykonywane jest polerowanie. Aby oczyścić zabrudzone futro, wystarczy umieścić je pod bieżącą wodą. Przy pomocy tego narzędzia można usunąć niewielkiego rozmiaru zarysowania oraz nadać niesamowity połysk obrabianym elementom.

Szpachlówka natryskowa – do czego służy?

Szpachlówka natryskowa stosowana jest do końcowej obróbki powierzchni. Posiada właściwości charakterystyczne dla szpachlówki wykończeniowej. Sprawia, że rysy powstałe podczas szlifowania stają się niewidoczne. Stosując szpachlówkę natryskową, możemy uzyskać niezwykle gładką powłokę. Jest doskonałym izolatorem podkładów i lakierów akrylowych. Na powierzchnię karoserii można aplikować nawet grubą warstwę tego produktu. Preparat zapewnia doskonałe krycie i jest niezwykle wydajny.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *