Sytuacja, w której chcemy wypożyczyć samochód może być dla wielu osób trudnym i stresującym zadaniem. Dlatego, podpowiemy Ci jak wypożyczyć samochód, tak aby wynajem był czystą formalnością.

Po pierwsze wybór dobrej i solidnej wypożyczalni samochodów

Przede wszystkim nie śpiesz się z szukaniem wypożyczalni samochodowej, ponieważ w takiej sytuacji pośpiech nie będzie dobrym doradcą. Porządnie przyjrzyj się przynajmniej trzem wypożyczalniom i wybierz tą, która według Ciebie będzie najlepsza. Przy wyborze kieruj się nie tylko ceną za wynajem, ale również weź pod uwagę kilka ważnych aspektów:

 • Wiek auta
 • Przegląd techniczny wynajmowanego samochodu
 • Ubezpieczenie
 • Ukryte opłaty

Warto przed samym podpisaniem umowy skontaktować się z pracownikiem danej wypożyczalni, w celu omówienia wszystkich kwestii związanych z wypożyczaniem, a wszystko po to, by w przyszłości nie było żadnych problemów.

Po drugie uprawnienia do kierowania pojazdem

Oczywistym jest, że prawo jazdy to konieczny dokument do tego, aby przede wszystkim prowadzić pojazd, ale również jest podstawą do wypożyczenia samochodu. Podczas wynajmu auta należy dowiedzieć się, czy dana wypożyczalnia nie stawia dodatkowych wymagań, jak np. wiek kierowcy, który prawie we wszystkich przypadkach musi wynosić 21 lat. Jednak nie jest regułą, ale warto mieć to na uwadze, gdy już zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu.

Po trzecie rezerwacja

Każda dobra i szanująca się wypożyczalnia samochodów posiada własną stronę internetową, dzięki której możemy w łatwy i bezproblemowy sposób dokonać rezerwacji przy pomocy specjalnego formularza. Jest to najdogodniejsza forma rezerwacji, jednak jeśli wolisz dokonać tego przez telefon czy na miejscu, to nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Po czwarte umowa

Moment, w którym należy podpisać umowę dotyczącą wynajmu samochodu, może być dla niektórych sytuacją nie tyle stresującą, co nawet nieprzyjemną. Dlatego, aby ten akt przebiegł jak najszybciej i bezstresowo, to zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii, które na pewno będą widniały na umowie:

 • Określenie stron umowy
 • Czas trwania usługi
 • Numer rejestracyjny lub VIN samochodu

Umowa daje i potwierdza prawo do korzystania z danego samochodu. Dlatego, ważne jest, aby taką umowę mieć zawsze przy sobie.

Dowiedz się więcej:

Wałbrzych wypożyczalnia samochodów – jak w podróż, to tylko z nami!

 

Po piąte dodatkowe opcje

Podczas wizyty w danej wypożyczalni możesz zapytać o dodatkowe wyposażenie samochodu wynajmowanego przez Ciebie. Najczęściej stosowane są następujące udogodnienia:

 • Fotelik dla dziecka
 • GPS
 • Ubezpieczenie
 • Łańcuchy samochodowe

 

Kategorie: Artykuły

Powiązane Posty

Artykuły

Wypadki losowe z udziałem wypożyczonego samochodu

Wypożyczając samochód na pewno wielu z nas zastanawiało się, co w przypadku, gdy przytrafią nam się wypadki losowe. W takich sytuacjach najlepiej zachować spokój i kierować się tymi informacjami, które znajdziesz w poniższym artykule. Mandat Czytaj więcej…

Artykuły

Czy warto zainwestować w samochód dla pracownika?

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto jest kupić samochód dla pracownika będącego na okresie próbnym, czy może na początek lepiej wynająć. Zakup takiego samochodu jest dość kosztowny. Czy więc warto tak zainwestować Czytaj więcej…

Artykuły

Miałeś stłuczkę? Zasługujesz na auto zastępcze

Stłuczka może przytrafić się każdemu kierowcy, nawet temu najbardziej doświadczonemu. Wówczas pomocne staje się auto zastępcze, które w takiej sytuacji jest jedynym i dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie wiesz jak uzyskać prawo do samochodu zastępczego, to Czytaj więcej…