Polerowanie samochodu wbrew pozorom jest bardzo prostym zadaniem zwłaszcza, jeżeli skorzysta się z wysokiej jakości pasty polerskiej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych kierowców, którzy chcą zadbać o swoje auto, ale nie mają pomysłu, jak się za to odpowiednio zabrać.

Jak polerować auto?

Przed przystąpieniem do kluczowych czynności, należy dokładnie umyć i wysuszyć samochód. Jeżeli powierzchnia lakieru będzie czysta, wówczas można zabrać się do kompleksowego polerowania. Warto wspomnieć również i o tym, aby cały proces polerowania przeprowadzać zawsze w zacienionym miejscu. Nasza powłoka lakiernicza nie może być zbyt mocno rozgrzana, ponieważ pasta polerska farecla w przyśpieszonym tempie będzie zasychać. W takich okolicznościach zamiast polerować lakier samochodowy zaczniemy go przypalać. Oprócz polerki i pasty przydatny będzie zraszacz z wodą i czyste szmatki do wycierania pasty.

Jaką pastę polerską wybrać?

Przy polerowaniu kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wybór odpowiedniej pasty polerskiej. Warto inwestować w renomowane pasty polerskie 3M, które rekomendowane są przez doświadczonych lakierników. Przy wyborze nowej pasty warto sprawdzić jej stopień agresywności ścierania. Bardzo bezpieczna jest pasta polerska Menzerna, która poradzi sobie z większością lakierów samochodowych, bez ryzyka nieumyślnego wytarcia wierzchniej warstwy.

Jaki jest efekt pasty polerskiej?

Oryginalne pasty polerskie 3M doskonale usuwają nie tylko zarysowania koliste, ale również tzw. „hologramy”, które są zmorą wielu kierowców. Porządna pasta polerska idealnie poradzi sobie także ze zwietrzałym lakierem, resztkami owadów, smołą i nieprzyjemnymi plamami olejowymi. Zdecydowana większość past polerskich działa także jako tradycyjna pasta nabłyszczająca. Piękny połysk na lakierze to najlepsza wizytówka każdego kierowcy. Dzięki profesjonalnemu polerowaniu karoseria samochodowa uzyskuje ochronną warstwę wosku, dzięki której auto będzie zdecydowaniem mniej się brudzić.

Pasta polerska do zadań specjalnych

Najbardziej wymagający kierowcy powinni postawić na pastę Menzerna SF3500, która jest w stanie poradzić sobie nawet z bardzo dużymi defektami. Oryginalna pasta polerska Menzerna może być wykorzystywana ręcznie za pomocą porządnej mikrofibry albo mechanicznie. W tym drugim przypadku najlepiej skorzystać z miękkiego pada polerskiego. Największą zaletą pasty Menzerna SF3500 jest niespotykana łatwość w użyciu oraz to, że nie pyli i nie brudzi uszczelek. Godne uwagi są także pasty polerskie 3M i Farecla, które w swoim składzie nie zawierają żadnych wypełniaczy.

Kategorie: Auto detailing

Powiązane Posty

Auto detailing

Jak nakładać wosk samochodowy? Nauka woskowania krok po korku

Niestety nawet najlepszy jakościowo lakier z czasem traci swój niesamowity połysk, dlatego też warto dowiedzieć się w jaki sposób można przywrócić jego blask. Niniejszy artykuł zawiera bardzo wiele cennych wskazówek i porad, które mogą przydać Czytaj więcej…

Auto detailing

Poznaj wyjątkowy sposób na błyszczący lakier Twojego samochodu

Wszelkiego rodzaju zarysowania na lakierze samochodowym, to dosyć często spotykana sytuacja. Powstają one przy różnych okazjach i nie zawsze mamy na nie wpływ. Małe ryski lub otarcia przeważnie są efektem tego, że podczas jazdy spod Czytaj więcej…

Auto detailing

Podpowiadamy jak skutecznie wypolerować lakier samochodowy

Powierzchnia lakiernicza samochodu po pewnym czasie traci swoją dobrą jakość. Jest to spowodowane tym, że jest ona narażone na działania różnego rodzaju zanieczyszczeń z dróg, promieni UV, a także przez nieumiejętne mycie samochodu. Dlatego, ważne Czytaj więcej…