Sąsiad od lat jeździ tym samym samochodem, a wczoraj nagle zmienił kolor? Wcale nie musiał udać się z tym do lakiernika. Folia termoplastyczna dopasowuje się do powierzchni i pozwala zmienić wygląd Twojego samochodu, ale oklejenie karoserii folią ma jeszcze kilka innych zalet.

Nowy charakter samochodu

Impulsem do zainteresowania folią służącą do oklejania samochodów jest zwykle brak zadowolenia ze stanu nadwozia i chęć zmiany oblicza pojazdu. Użycie folii, czyli tak zwany car wrapping, jest tu jak najbardziej wskazane. Znakomicie sprawdzi się okleina carbon, która pomoże nadać Twojemu samochodowi nowy charakter. Oklejać można maskę, lusterka, drzwi – nie ma tu w zasadzie żadnych ograniczeń poza inwencją właściciela.

Oszczędność na malowaniu

Folia to również sposób na oszczędności. Jeśli chcesz zmienić kolor nadwozia, to właśnie ona jest najłatwiejszym rozwiązaniem. Oklejenie samochodu to tańsza opcja niż malowanie całej karoserii, a przy odpowiednim wykonaniu efekt może być równie imponujący. Wbrew pozorom, wcale nie jest to rozwiązanie zarezerwowane tylko dla najodważniejszych. Zaletą oklejenia samochodu folią jest bowiem łatwy powrót do poprzedniego stanu. Po lakierowaniu nie odzyskasz już dawnego koloru, a folię możesz odkleić bez szwanku dla karoserii – obecnie produkowane materiały nie powinny pozostawiać żadnych śladów klejenia. Pamiętaj tylko, że po pokryciu lakieru folią przydadzą Ci się nowe akcesoria do mycia samochodu, by odpowiednio zadbać o odnowioną powierzchnię.

Zabezpieczenie lakieru

Oklejenie samochodu pozwala na ukrycie niedoskonałości karoserii, rys i ubytków. Po to rozwiązanie coraz częściej sięgają jednak również właściciele nowych pojazdów, którzy jeszcze nie mają takich problemów. Dzięki temu oryginalny lakier jest lepiej chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, mniej narażony na korozję, odpryski czy inne uszkodzenia mechaniczne. Folia zmniejsza również szkodliwy wpływ promieniowania UV na karoserię samochodu – promienie słoneczne w połączeniu z wysoką temperaturą źle wpływają na lakier, a niestety nie zawsze da się uniknąć parkowania w słońcu.

Jak okleić samochód folią?

Pokrywanie samochodu folią w swojej ofercie posiada wiele specjalistycznych zakładów, które często oferują gwarancję na wykonanie usługi. Można jednak również pokusić się o samodzielne oklejenie karoserii. Trzeba przy tym jedynie pamiętać, że to dość czasochłonny proces, do którego należy przygotować nie tylko folię, ale też kilka narzędzi. Niezbędne będą choćby nożyk tapicerski czy opalarka.

Kategorie: Artykuły