Niestety nawet najlepszy jakościowo lakier z czasem traci swój niesamowity połysk, dlatego też warto dowiedzieć się w jaki sposób można przywrócić jego blask. Niniejszy artykuł zawiera bardzo wiele cennych wskazówek i porad, które mogą przydać się Państwu podczas woskowania swojego auta.

O czym należy pamiętać?

Przed przystąpieniem do woskowania należy bardzo dokładnie sprawdzić stan lakieru. Pamiętać należy o tym, że tylko oczyszczony lakier, który pozbawiony jest defektów i odtłuszczeń pozwoli woskowi doskonale związać się z powierzchnią, dzięki czemu efekty naszej pracy utrzymają się na dłużej. Przed woskowaniem warto więc dokładnie umyć i wysuszyć auto.

Perfekcyjne przygotowanie lakieru do woskowania

Przy woskowaniu kluczem do sukcesu jest perfekcyjne przygotowanie lakieru. Mniejsze i większe defekty można sprawnie usunąć za pomocą pasty albo mleczka do usuwania rys. Najlepsze efekty można osiągnąć przy użyciu specjalnej maszyny polerskiej, ale tutaj niezbędna jest oczywiście odpowiednia wprawa i doświadczenie. Zabrudzenia z lakieru najszybciej i najbezpieczniej można usunąć za pomocą glinki.

Co jest potrzebne do woskowania?

Podczas woskowania niezbędnymi akcesoriami jest gąbkowy aplikator i ścierki z mikrowłókna. Pamiętać należy o tym, aby do woskowania samochodu nie używać zwykłych gąbek kuchennych i ścierek. Mikrowłókno to specjalny materiał, który nie spowoduje nawet najmniejszych rys na lakierze, dlatego też warto skorzystać z jego dobrodziejstwa.

Jak nałożyć wosk Meguiars?

Oryginalny wosk Meguiars można nałożyć za pomocą specjalnego aplikatora gąbkowego. Jeżeli nie posiadamy takiego urządzenia, to można nałożyć wosk ręcznie. Pamiętać należy jedynie o tym, aby warstwa nakładanego wosku nie była zbyt gruba. Nakładanie wosku gołymi rękami wymaga odpowiedniej wprawy i dobrej jakości produktu, dlatego też warto postawić na przykład na wosk 3M, który nawet w najmniejszym stopniu nie zaszkodzi skórze. Podczas woskowania należy zdjąć wszystkie zegarki, bransoletki i pierścionki, które mogą zarysować lakier. Pamiętać należy także o tym, aby nie polerować od razu całego auta. Nałożony wosk nadaje się do polerowania, gdy po dotknięciu go opuszkami palców nie zauważymy śladów. Lakier należy polerować kolistymi ruchami, aż do uzyskania lustrzanego połysku. Jeżeli wszystko wykonamy prawidłowo to warstwa ochronna będzie bardzo trwała i zabezpieczy lakier na wiele miesięcy.

Jakie wosk do ciemnych lakierów?

Jeżeli chodzi o wosk do ciemnych lakierów to warto postawić na wymieniony powyżej wosk Meguiars, który daje niesamowitą głębię ciemnego koloru. Godny polecenia jest przede wszystkim niesamowity wosk MEGUIARS Black Wax, który nie zawiera barwników ani pigmentów.

Kategorie: Auto detailing

Powiązane Posty

Auto detailing

Jaka pasta polerska – wskazówki i porady

Polerowanie samochodu wbrew pozorom jest bardzo prostym zadaniem zwłaszcza, jeżeli skorzysta się z wysokiej jakości pasty polerskiej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych kierowców, którzy chcą zadbać o swoje auto, ale nie mają pomysłu, Czytaj więcej…

Auto detailing

Poznaj wyjątkowy sposób na błyszczący lakier Twojego samochodu

Wszelkiego rodzaju zarysowania na lakierze samochodowym, to dosyć często spotykana sytuacja. Powstają one przy różnych okazjach i nie zawsze mamy na nie wpływ. Małe ryski lub otarcia przeważnie są efektem tego, że podczas jazdy spod Czytaj więcej…

Auto detailing

Podpowiadamy jak skutecznie wypolerować lakier samochodowy

Powierzchnia lakiernicza samochodu po pewnym czasie traci swoją dobrą jakość. Jest to spowodowane tym, że jest ona narażone na działania różnego rodzaju zanieczyszczeń z dróg, promieni UV, a także przez nieumiejętne mycie samochodu. Dlatego, ważne Czytaj więcej…