Z biegiem czasu lakier pokrywający powierzchnię samochodu może nie prezentować się tak doskonale jak wtedy, gdy był całkiem nowy. Coraz większa liczba właścicieli pojazdów decyduje się więc na renowację lakieru. Dzięki takiemu zabiegowi samochód będzie nieskalany nawet najmniejszą rysą i uzyska wspaniały blask. Przed oddaniem auta do specjalisty zajmującego się odnową wyglądu karoserii warto wiedzieć, jakie produkty sprawdzą się najlepiej do wykonania tego zadania i na jaki efekt możemy liczyć.

Podkład reaktywny – czym jest?

Najlepszą substancją wykorzystywaną do renowacji wyglądu samochodów jest podkład reaktywny. Często jest on błędnie nazywany preparatem do zwalczania oznak korodowania. Czym właściwie jest ten produkt? W jego składzie znajduje się zarówno podkład, jak i utwardzacz, które, wymieszane, doskonale przylegają do powierzchni pojazdu. Podkład reaktywny nie jest odrdzewiaczem, a jedynie tworzy warstwę chroniącą blachę przed elementami, na których zauważalne są oznaki korozji. Odrobina utwardzacza, który jest składnikiem podkładu, pozwala na dodatkowe zabezpieczenie elementów karoserii przed powstawaniem rdzy.

Lakiery akrylowe – do czego służą?

Lakiery akrylowe są znane z łatwości aplikacji. Dlatego też coraz więcej lakierników amatorów lub osób, które nie mają doświadczenia w malowaniu pojazdów, sięga po tego typu preparaty. Pozwalają one na uzyskanie wysokiego połysku po zakończeniu procesu lakierowania. Na rynku można również spotkać się z farbami emaliowymi akrylowymi. Charakteryzuje je wysoka trwałość.

Na półkach sklepowych możemy znaleźć produkty stosowane w systemie lakierowania dwuetapowego, które należy zakończyć nałożeniem lakieru bezbarwnego, lub jednoetapowego. Zwyczajne lakiery akrylowe nie słyną z wysokiej trwałości, dlatego też nie są trudne w aplikacji. Jednakże pod wpływem promieniowania UV mogą ulec zniszczeniu. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chodzi o farby emaliowe akrylowe, ponieważ prezentują one znacznie wyższą jakość – są jednak znacznie trudniejsze do nałożenia. Z tego względu, jeśli zależy nam na nienagannym wyglądzie pojazdu i długotrwałym, olśniewającym efekcie, lepiej oddajmy samochód w ręce specjalisty. Będzie on wiedział jak odpowiednio przygotować auto do procesu lakierowania. Zreperuje powstałe uszkodzenia, przygotuje odpowiedni podkład oraz fachowo oczyści powierzchnię, by finalnie w profesjonalny sposób nałożyć farbę.

Lakiery bezbarwne – dlaczego są tak ważne?

Jeśli chcemy, aby lakier na karoserii naszego pojazdu utrzymał się jak najdłużej w nienagannym stanie, powinniśmy zainwestować w lakiery bezbarwne. Pełnią one rolę chroniącą lakier bazowy przed zarysowaniami oraz niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Dzięki niemu powierzchnia samochodu jest bardziej błyszcząca, a kolor zyskuje niesamowitą głębię i dłużej wygląda jak nowy. Dodatkowym atutem jest ochrona przed plamami, takimi jak kwaśne deszcze, muszki przyklejające się do zderzaka oraz ptasie odchody, które mogą być trudne do usunięcia.

Kategorie: Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *