W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto jest kupić samochód dla pracownika będącego na okresie próbnym, czy może na początek lepiej wynająć. Zakup takiego samochodu jest dość kosztowny. Czy więc warto tak zainwestować w swojego pracownika?

Rekrutacja – czas na poważne decyzje

Rekrutacja jest jednym z najbardziej nielubianych procesów funkcjonowania firmy. Jest to niestety nieunikniony proces przeprowadzany w firmach, który wiąże się pewnym ryzykiem, czy dana osoba poradzi sobie na danym stanowisku i sprosta wymaganiom firmy. Na rynku jest wiele osób chętnych na dane stanowisko, ale trudno wybrać i znaleźć dobrego i godnego zaufania specjalistę. Pracodawcy często decydują się na zatrudnienie pracowników bez doświadczenia, czy też kwalifikacji zawodowych. Taką osobę zwykle zatrudnia się na okres próbny, by pracodawca mógł ocenić efekty pracy i zadecydować czy pracownik jest w stanie sobie poradzić na danym stanowisku pracy. Jeżeli pracownik do wykonywania swojej pracy potrzebuje samochodu, to pracodawca musi rozważyć kupno bądź wynajem pojazdu.

Zalety zakupu pojazdu dla pracownika

Zakup pojazdu jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że pojazd objęty jest gwarancją, co pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z awarią samochodu lub jego eksploatacją. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest pokazanie pracownikowi, że wierzy się w jego potencjał i umiejętności. Zakup pojazdu pozwoli pracownikowi uwierzyć, że pracodawca darzy go zaufaniem.

Wypożyczenie samochodu przez pracodawcę

Wypożyczenie samochodu, to też dobre rozwiązanie, które łączy w sobie wygodę związaną z brakiem konieczności załatwiania formalności związanych z użytkowaniem samochodu. Do obowiązku pracodawcy należy tylko podpisanie umowy i dokonywanie regularnych płatności za wypożyczenie. Reszta formalności związanych z ubezpieczeniem, czy serwisowaniem pojazdu należy do firmy, od której wynajmujemy samochód. Dlatego, kwestie związane z awarią i naprawą samochodu nie muszą interesować pracodawcę. Od wypożyczalni samochodowej firma otrzymuje także samochód zastępczy, co pozwoli wykonywać obowiązki bez przeszkód.

Samochód dla pracownika – kupno czy wynajem?

Wynajem samochodu dla pracownika będącego na okresie próbnym jest bez wątpienia lepszym rozwiązaniem, niż zakup pojazdu. Nie ponosimy wtedy ryzyka finansowego związanego z zakończeniem współpracy z pracownikiem po okresie próbnym i nie zostaniemy z niepotrzebnym samochodem. Umowa z wypożyczalnią zawierana jest na interesujący czas, a po jej wygaśnięciu nie ponosimy żadnych opłat.

Kategorie: Artykuły

Powiązane Posty

Artykuły

Zmiana koloru auta – jaka folia spisze się najlepiej?

W ostatnim czasie coraz więcej kierowców inwestuje w przyciemnianie szyb, dlatego warto bliżej przyjrzeć się najpopularniejszym na rynku foliom do przyciemniania szyb. Niniejszy artykuł to prawdziwa skarbnica wiedzy, dla wszystkich tych osób, które są zainteresowani Czytaj więcej…

Artykuły

Folia ochronna na progi samochodu – czy warto ją stosować?

Oklejanie samochodu folią ochronną (bądź barwną), staje się coraz popularniejszą formą zabezpieczenia pojazdu przed zmianą koloru lub uszkodzeniem lakieru. Oprócz karoserii i szyb, coraz częściej decydujemy się również na oklejenie progów pojazdu. Czy folia na Czytaj więcej…

Artykuły

Folie do oklejania samochodu – rodzaje, zastosowanie i efekt końcowy

Każdy, kto choć raz zastanawiał się nad lakierowaniem własnego pojazdu wie, że koszt takiej inwestycji jest stosunkowo wysoki i – bądźmy szczerzy – nie każdego na to stać. O wiele tańszą alternatywą są folie samochodowe, Czytaj więcej…