W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy warto jest kupić samochód dla pracownika będącego na okresie próbnym, czy może na początek lepiej wynająć. Zakup takiego samochodu jest dość kosztowny. Czy więc warto tak zainwestować w swojego pracownika?

Rekrutacja – czas na poważne decyzje

Rekrutacja jest jednym z najbardziej nielubianych procesów funkcjonowania firmy. Jest to niestety nieunikniony proces przeprowadzany w firmach, który wiąże się pewnym ryzykiem, czy dana osoba poradzi sobie na danym stanowisku i sprosta wymaganiom firmy. Na rynku jest wiele osób chętnych na dane stanowisko, ale trudno wybrać i znaleźć dobrego i godnego zaufania specjalistę. Pracodawcy często decydują się na zatrudnienie pracowników bez doświadczenia, czy też kwalifikacji zawodowych. Taką osobę zwykle zatrudnia się na okres próbny, by pracodawca mógł ocenić efekty pracy i zadecydować czy pracownik jest w stanie sobie poradzić na danym stanowisku pracy. Jeżeli pracownik do wykonywania swojej pracy potrzebuje samochodu, to pracodawca musi rozważyć kupno bądź wynajem pojazdu.

Zalety zakupu pojazdu dla pracownika

Zakup pojazdu jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że pojazd objęty jest gwarancją, co pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z awarią samochodu lub jego eksploatacją. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest pokazanie pracownikowi, że wierzy się w jego potencjał i umiejętności. Zakup pojazdu pozwoli pracownikowi uwierzyć, że pracodawca darzy go zaufaniem.

Wypożyczenie samochodu przez pracodawcę

Wypożyczenie samochodu, to też dobre rozwiązanie, które łączy w sobie wygodę związaną z brakiem konieczności załatwiania formalności związanych z użytkowaniem samochodu. Do obowiązku pracodawcy należy tylko podpisanie umowy i dokonywanie regularnych płatności za wypożyczenie. Reszta formalności związanych z ubezpieczeniem, czy serwisowaniem pojazdu należy do firmy, od której wynajmujemy samochód. Dlatego, kwestie związane z awarią i naprawą samochodu nie muszą interesować pracodawcę. Od wypożyczalni samochodowej firma otrzymuje także samochód zastępczy, co pozwoli wykonywać obowiązki bez przeszkód.

Wypożyczalnia aut Wałbrzych – podróże bez ograniczeń.

 

Samochód dla pracownika – kupno czy wynajem?

 

Wynajem samochodu dla pracownika będącego na okresie próbnym jest bez wątpienia lepszym rozwiązaniem, niż zakup pojazdu. Nie ponosimy wtedy ryzyka finansowego związanego z zakończeniem współpracy z pracownikiem po okresie próbnym i nie zostaniemy z niepotrzebnym samochodem. Umowa z wypożyczalnią zawierana jest na interesujący czas, a po jej wygaśnięciu nie ponosimy żadnych opłat.

Kategorie: Artykuły

Powiązane Posty

Artykuły

Wypadki losowe z udziałem wypożyczonego samochodu

Wypożyczając samochód na pewno wielu z nas zastanawiało się, co w przypadku, gdy przytrafią nam się wypadki losowe. W takich sytuacjach najlepiej zachować spokój i kierować się tymi informacjami, które znajdziesz w poniższym artykule. Mandat Czytaj więcej…

Artykuły

Miałeś stłuczkę? Zasługujesz na auto zastępcze

Stłuczka może przytrafić się każdemu kierowcy, nawet temu najbardziej doświadczonemu. Wówczas pomocne staje się auto zastępcze, które w takiej sytuacji jest jedynym i dobrym rozwiązaniem. Jeśli nie wiesz jak uzyskać prawo do samochodu zastępczego, to Czytaj więcej…

Artykuły

Wynajem krótkoterminowy sposobem na test samochodu

Obecnie coraz więcej osób przez zakupem prywatnego samochodu chce go najpierw przetestować. Większość salonów samochodowych ma w swojej ofercie jazdę próbną, ale przeważnie nie trwa ona zbyt długo. Dlatego, zdecyduj się na wynajem krótkoterminowy, który Czytaj więcej…